Leczenie kanałowe – objawy

Wizyta u dentysty to jeden z niezbędnych elementów naszej codzienności. Gdy zmuszeni jesteśmy dyskomfortem w jamie ustnej do odwiedzenia stomatologa, zawsze poszukujemy takiego, który bez względu na stan naszych zębów pomoże nam zachować je jak najdłużej.

Leczenie kanałowe objawy

Jedną z najtrudniejszych technik leczenia zębów jest leczenie kanałowe. Stomatolog podejmuje je zawsze wtedy, gdy miazga zębowa naszego zęba, czyli nerw i naczynia krwionośne znajdujące się w jego wnętrzu, znajdują się w stanie zapalenia nieodwracalnego. Najczęściej przyczyną takiego stanu jest zaawansowana próchnica. Podstawowym, odczuwalnym objawem jest uporczywy i nasilający się ból zęba.

Rozpoznanie do leczenia kanałowego

Prawidłowe i szybkie rozpoznanie  oraz wdrożenie leczenia kanałowego umożliwi wyeliminowanie bólu, a przede wszystkim zachowanie zęba. Leczenie kanałowe objawy to również wszystkie przypadki obumarcia miazgi zębowej. Martwica miazgi nie zawsze musi być spowodowana próchnicą, może powstać w konsekwencji urazu zęba. Leczenie kanałowe podejmuje się także wówczas, gdy jedyną alternatywą jest już tylko usunięcie zęba zwłaszcza w przypadkach zgorzeli miazgi czy rozwoju bakterii beztlenowych w uzębieniu.

Leczenie kanałowe pierwotne i wtórne

Leczenie kanałowe pierwotne to leczenie takiego zęba, który nigdy wcześniej nie był leczony kanałowo. Wtórne natomiast występuje wtedy, gdy ząb w przeszłości był już w ten sposób leczony. Najczęściej stosuje się go wtedy, gdy leczenie pierwotne nie przyniosło oczekiwanego skutku, kanały nie zostały szczelnie wypełnione lub doszło do powikłań.

Sprawdź https://krakowleczeniekanalowe.pl/

 

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *